вівторок, 18 жовтня 2022 р.

Година спілкування "Людина - не товар"

   Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

  Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми.
   З початку 2022 року в Україні зафіксували 77 випадків торгівлі людьми. Серед них було 26 фактів сексуальної експлуатації та 28 — трудової експлуатації.
   З метою обізнаності учнів щодо даної проблеми соціальним педагогом Шкворець Л.Д. було проведено онлайн годину спілкування "Людина - не товар!" для учнів 9-х класів.



 Під час заходу було розглянуто проблеми сьогодення, спричинені військовою агресією Росії, зокрема, небезпеку ризиків торгівлі людьми, з якими можуть стикатися жінки та діти, що змушені покинути Україну та прямують до сусідніх країн та українці, які залишилися на окупованих територіях.
   В ході спілкування соціальний педагог розкрила правове значення терміну "торгівля людьми", ознайомила учнів з формами та етапами цього кримінального злочину.
   Старшокласники, в ході інтерактивного опитування, висловили свої думки щодо можливості їх потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та обговорили небезпечні наслідки, пройшли тест "Сучасне рабство#Торгівля людьми".
   Переглянули соціальний відеоролик "Зупини торгівлю людьми"



 Соціальний педагог порадила старшокласникам бути обачними і безпечними та дотримуватися правил безпеки.
1. Не віддавайте паспорт та інші документи волонтерам, зробіть копії.
2. Приєднайтеся до групи інших, не їдьте нікуди самостійно.
3. Напишіть дітям на руці їхнє ім’я та прізвище і контакти близьких (себе та інших людей). Покладіть папірці з такими ж даними у кишені та багаж дитини.
4. Повідомляйте близьким, куди саме ви їдете.
5. Передавайте рідним номери машини та імена людей, з якими хочете кудись поїхати (наприклад, волонтерів, що зголосилися вас підвезти).
6. За можливості придбайте роумінг, тримайте зв’язок із рідними з-за кордону, поширюйте свою геолокацію з ними.
Будьте обережні. Все буде добре!

вівторок, 27 вересня 2022 р.

вівторок, 20 вересня 2022 р.

Виховна година "Хай буде МИР в Україні". "Стежками партизанської слави"

 Провели годину спілкування на тему "Хай буде МИР в Україні". "Стежками партизанської слави".

Обговорили, хто такі партизани, як вони допомагають армії в боротьбі з ворогом.





понеділок, 29 серпня 2022 р.

29 серпня - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

24 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про затвердження пам'ятного дня.

Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі — дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня2014 року.

Провели онлайн хвилину мовчання.



неділя, 20 лютого 2022 р.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

У неділю, 20 лютого, в Україні вже увосьме відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень, під час сутичок у центрі столиці, загинули активісти Майдану: Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня, в лісі під Києвом, було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.


середа, 16 лютого 2022 р.

16 лютого день Єднання

Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове державне свято — День єднання.

Відповідний Указ № 53/2022 опублікований на сайті глави держави.

Цього дня закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки. 

вівторок, 8 лютого 2022 р.

8 лютого - день Безпечного Інтернету


8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.


середа, 2 лютого 2022 р.

День народження О. А. Захаренка

2 лютого виповнюється 85 років від дня народження вчителя з великої букви, земляка Захаренка Олександра Антоновича.
Пропоную переглянути відеопрезентацію на тему "Запалює той, хто сам горить"

    



     

пʼятниця, 28 січня 2022 р.

Виставка "Герої битви під Крутами"

8-В клас, відвідав виставку "битва під Крутами". Прослухав інформацію, хто такі 300 студентів, хто захищав Київ від ворога. Прийняв участь у ході присвяченій героям битви під Крутами